Co to jest PLA?

Polikwas mlekowy

PLA (polylactic acid) czyli polikwas mlekowy. Jest to ekologiczny, biodegradowalny materiał wykonany z surowców odnawialnych. Najczęściej wykonywany on jest z buraków cukrowych lub kukurydzy.
 

Zalety PLA

 
Przede wszystkim jest to materiał ekologiczny biodegradowalny. Wykonane z PLA naczynia (talerze, miski), kubki, sztućce i opakowania są w pełni ekologiczne i mogą być wykorzystywane zgodnie z dekretem Komisji Europejskiej po 2021 roku. W zależności od potrzeb, można uzyskać materiał ulegający rozkładowi w kilka miesięcy lub kilka lat. Polikwas mlekowy posiada szereg cech, które sprawiają, ze idealnie wpasowuje się w tworzywo ekologiczny materiałów jednorazowego użytku. Jest on plastyczny, przezroczysty i doskonale nadaje się do kontaktu z żywnością. Sprawia to, ze znajduje on zastosowanie zarówno jak samoistny produkt, np ekologiczny kubek wykonany w całości z biodegradowalnego PLA, ale także doskonale współgra z innymi ekologicznymi materiałami, np papierem – tutaj świetnym przykładem są torebki papierowe z przezroczystym oknem wykonanym z PLA.
 
 

Zastosowanie 

 
Ze względu na swoje właściwości PLA jest stosowane w wielu gałęziach gospodarki, przy produkcji włókien czy tez opakowań jednorazowych. W naszej ofercie znajdują się różnorodne biodegradowalne, ekologiczne przedmioty jednorazowego użytku wykonane z PLA, na przykład:
– kubki,
– sztućce,
– słomki,
– wieczka,
– opakowania na żywność.
 
Dodatkowo PLA stosujemy jako pokrycie do papierowych naczyń i opakowań biodegradowalnych w celach izolacji oraz jako dodatkowe elementy przezroczyste, np okna w torebkach.