bycie eko się opłaca!

zalety opakowań eko

bycie eko jest na topie

Buduj pozytywny
wizerunek firmy

Informowanie Klientów o ekologicznych rozwiązaniach to zawsze atrakcyjna forma przekazu – może przynieść tylko pozytywne skutki dla przedsiębiorstwa. Kiedy mówimy Konsumentom o zaangażowaniu na rzecz ekologii, nasza wartość w ich oczach rośnie. Większe firmy często mają swoje cele środowiskowe, które możemy pomóc im osiągnąć oferując ekologiczne produkty i usługi. Dodatkowo, firmy dbające o środowisko (pracy i naturalne) są postrzegane jako nowoczesne, co również wpływa bardzo pozytywnie na wizerunek.

uświadom klienta

zadowolony klient – wierny klient

Sprawiając, że Twoi Klienci będą czują się częścią rozwiązania problemu nadmiaru plastiku w Środowisku dajesz im szansę na pozytywne kojarzenie Twojej marki. Daj swoim Klientom poczuć się dobrze – a oni odwdzięczą się lojalnością.

bycie eko jest na topie

zyskaj przewagę
nad konkurencją

Stosowanie ekologicznych rozwiązań daje możliwości, dzięki którym optymalizujesz swój PR, a tym samym dzięki zdobyciu nowych Klientów możesz zaprezentować atrakcyjniejszą ofertę, niż Twoja konkurencja! Odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego wśród przedsiębiorców jest dzisiaj coraz bardziej w cenie. Jeśli masz do wyboru 2 oferty, które proponują taki sam produkt, nawet na takich samych warunkach, ale jeden z nich będzie przyjazny środowisku – który z nich wybierzesz?

przezorny zawsze ubezpieczony

bądź gotowy
na zmiany

Coraz więcej uwagi medialnej na całym świecie skupia się wokół problemów związanych z niewłaściwym gospodarowaniem tworzywami sztucznymi i brakiem troski o środowisko, a także wokół szukania odpowiednich rozwiązań. Efektem są zmiany ustawodawcze wprowadzane stopniowo na wszystkich kontynentach. Australia rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu używania plastikowych torebek, Chiny wprowadziły zakaz importu europejskich odpadów, a Unia Europejska pracuje nad zakazem stosowania plastikowych talerzy, sztućców i słomek. Takie zmiany to dopiero początek ekologicznej rewolucji przemysłowej, na którą możesz być gotowy, stosując ekologiczne rozwiązania!

zapoznaj się z pełną ofertą

pobierz 
bezpłatny
katalog

Dowiedz się więcej o naszych produktach i o tym, w jaki sposób dzięki nim możesz poprawić wizerunek swojej firmy. Zupełnie za darmo.

plany unii europejskiej na kolejne lata

Unia w natarciu!

2015
11 lutego

Circular Economy

Przyjęty przez Komisję Europejską 2 grudnia 2015 r. nowy pakiet dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym, tzw. Circular Economy, wymusza zastosowanie nowego podejścia w planowaniu i eksploatacji gminnych systemów odpadowych. Proponowane w tym pakiecie cele, takie jak wspólny dla wszystkich członków Unii Europejskiej (UE) cel dotyczący recyklingu odpadów komunalnych na poziomie 65% do 2030 r

2018
1 stycznia

Opłata recyklingowa

W Polsce od 1 stycznia 2018 roku obowiązują przepisy wprowadzające opłatę recyklingową za wydawaną przy kasie jednorazową plastikową torbę. Specjalne rozporządzenie zakłada, że opłata wynosi 20 groszy za jedną torebkę, ale – zgodnie z ustawą – kwota ta będzie mogła być w przyszłości podwyższona nawet do 1 złotego.

2021
9 lutego

Zakaz sprzedaży plastikowych jednorazówek

UE – zakaz sprzedaży od 2021 r. plastikowych produktów,
które można wyprodukować z innego surowca, m. in.:

  • plastikowe kubki
  • mieszadełka do kawy i herbaty
  • patyczki do uszu
  • plastikowe sztućce i naczynia
  • słomki do picia
  • zaciski do balonów
  • pałeczki kosmetyczne
2025
9 lutego

Ograniczenie użycia plastików

UE – poziom odzysku plastikowych butelek na napoje wyniesie 90 proc. Przewiduje go projektowany art. 9. Pierwotnie miał być on osiągnięty już w 2025 r. W wyniku negocjacji osiągnięcie go zostało jednak rozłożone na dwa etapy: 77 proc. do 2025 r. i 90 proc. do 2029. 2030 roku recyklingowi ma być poddanych minimum 30 proc. wszystkich butelek plastikowych.

2030
9 lutego

Zero Waste

Program „Zero waste” – w latach 30-tych nic ma nie być wyrzucane na wysypiska. Jedyne sposoby zagospodarowania/utylizacji odpadów to recykling albo biodegradacja.